BK Jelgava Latvijas basketbola Užavas kausu iesāk ar zaudējumu

Otrdien, 31.oktobrī, BK Jelgava aizvadīja pirmo Latvijas basketbola Užavas kausa spēli. Jelgavnieku turnīra 2.spēļu kārtas pretinieks ir Ramirent NBL jaunpienācēja – Salaspils SS, kura otrdienas vakarā mūsējiem sagādāja pārsteigumu pārliecinoša zaudējuma veidolā (74:96).

Tas, ka šī spēle mūsu vicečempioniem nebūs viegla, bija skaidrs jau spēles pirmajās minūtēs, kad viesi ar 10 bezatbildes punktiem izrāvās vadībā un līdz pirmās ceturtdaļas beigām jelgavniekus tuvāk nelaida. Pēc desmit nospēlētām minūtēm rezultāts uz tablo – 16:26. Otrā ceturkšņa ievadā, mūsējiem šķietami izdevās atgriezt zināmu līdzsvaru spēlē, samazinot viesu pārākumu pat līdz +3, tomēr notikumus laukumā joprojām kontrolēja pretinieki. Puslaika pārtraukumā mūsējie devās ar 5 punktu deficītu (40:45). Diemžēl liktenīga bija neveiksmīgi nospēlētā trešā ceturtdaļa, kuras laikā
principā tika izlemts spēles liktenis, kad jelgavnieki attapās iedzinējos ar -20 (53:73). Noslēdzošajās desmit minūtēs ielaisto pārsvaru vairs sadeldēt neizdevās un pirmajā dueļa
spēlē atzīstam Salaspils SS pārākumu ar rezultātu 74:96.

Šoreiz 16 punktus guvuši Armands Ginters, kas papildus sakrājis arī 3 atlecošās bumbas un 4 rezultatīvas piespēles, un Ralfs Normunds Pavārs, kas izcīnījis arī 4 atlecošās bumbas. Kristaps Pļavnieks papildus 14 gūtajiem punktiem iedevis arī 7 rezultatīvas piespēles. Pārējie punktu guvēji mūsu komandā: Rihards Pirogs (11), Jānis Bērziņš (5), Salvis Fiļipovs (5), Mārtiņš Šteinbergs (5), Kaspars Neimanis (2), Toms Bitītis, Rūdis Bundzēns, Alekss Jermoļenko, Kaspars Caune.

Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas 2.spēļu kārtas uzvarētājs tiks noteikts divu spēļu summā. Tas nozīmē, ka BK Jelgava nākotne dalībai turnīrā noskaidrosies atbildes spēlē – 13.novembrī plkst.20.00 Salaspils sporta namā. Nākamo spēli BK Jelgava aizvadīs Ramirent Nacionālās basketbola līgas ietvaros, kad nākamajā otrdienā 7.novembrī plkst.20.00, Jelgavas sporta halles laukumā uzņems DSN/Turība vienību. Savukārt jau šodien, 1.novembrī, plkst.19.00 Latvijas Sieviešu basketbola līgā spēlējošā BK Jelgava/BJSS Zemgales OC aizvadīs spēli pret Ventspils sporta skolu Spars.