Jelgavas kausu basketbolā izcīna Valauto|Toma-noma.lv

Pēc divu gadu pārtraukuma aizvadīta Jelgavas Kausa izcīņa basketbolā – kausu izcīnīja komanda “Valauto/Toma-noma.lv”, kas finālā ar rezultātu 96:79 pieveica komandu “NĪP”.

Par kausu cīnījās astoņas komandas: “Valauto/Toma-Noma.lv”, “Rokiji”, “Skandijs/ERTE grupa”, “Alvila dēli”, “Doks”, “NĪP”, “Vilki” un “Kultūra”. Komandas aizvadīja apļa turnīru, pēc tā ceturtdaļfinālā pirmajā vietā esošā komanda tikās ar astoto, otrajā – ar septīto, trešajā – ar sesto, ceturtajai – ar piekto. Pāru uzvarētāji iekļuva pusfinālā, kas  notika dienu pirms izšķirošās spēles un kurā tika noskaidroti finālisti. Turnīrs sākās 12. februārī un noslēdzās 10. aprīlī.

Pēdējoreiz Jelgavas basketbola kausa izcīņa notika 2019. gadā, un tad to izcīnīja komanda “Valauto”, tāpēc var teikt, ka komanda nosargāja iegūto trofeju. “Divas dienas pēc kārtas – pusfinālā un finālā – bija kārtīgs kapiņš, un nogurums tāds, it kā maratons būtu noskriets. Paldies komandas biedriem, kuri bija gatavi atdot laukumā visu kopīgā mērķa labā – lai uzvarētu, kas mums arī izdevās. Šosezon komandai pievienojās Edgars Krūmiņš, kas bija nozīmīgs pienesums uzbrukumā, turklāt viņš izsauca uz sevi pretinieku spēlētāju uzmanību un pārējie varējām justies un spēlēt brīvāk. Domāju, ka uzvarējām pelnīti, jo mūsu komanda bija vislabāk nokomplektēta šajā turnīrā,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” norādīja komandas “Valauto/Toma-noma.lv” spēlētājs Gatis Justovičs. Komandas nozīmīgākais papildinājums bija olimpiskais čempions 3×3 basketbolā Edgars Krūmiņš, kurš tika atzīts par turnīra rezultatīvāko spēlētāju. Edgars norāda: “Forši atgriezties Jelgavas Kausa izcīņā. Ir patīkami brīvdienās satikt paziņas, ar ko esam kopā trenējušies Latvijas Jaunatnes basketbola līgā, un izbaudīt turnīru. Un, protams, ir arī prieks uzvarēt.”

Komandas “Valauto/Toma-noma.lv” sastāvs: Aldis Beitiņš, Toms Bitītis, Ģirts Hauks, Gatis Justovičs, Edgars Krūmiņš, Edgars Krūmiņš, Juris Ojārs, Kārlis Ozoliņš, Kaspars Plinka, Pēteris Prolis, Jēkabs Roziņš, Elvijs Šabatura, Uvis Strogonovs, Jānis Tiltiņš, Markuss Tramdaks, Toms Ziemelis.

Pusfināla laikā notika arī basketbola tālmetienu konkurss, kurā dalībnieki sacentās divās grupās: vienā – turnīra komandu pārstāvji, otrajā – ikviens interesents. Turnīra dalībnieku finālā iekļuva divi komandas “Kultūra” pārstāvji: Jānis Bērziņš un Juris Stikāns. Savukārt otras grupas finālā iekļuva divi BK “Jelgava” spēlētāji Andris Justovičs un Salvis Fiļipovs. Tālmetienu konkursa superfinālā komandas “Kultūra” pārstāvis Jānis Bērziņš izcīnīja uzvaru ar pēdējo metienu, sakrājot 17 punktus. Andris Justovičs ar 16 punktiem palika otrais.

Jāatgādina, ka Jelgavas Kausa izcīņa basketbolā notika pēc divu gadu pārtraukuma. 2020. gada pavasarī, sākoties pandēmijai, tika nolemts apvienot Jelgavas čempionātu ar Kausa izcīņu un izspēlēt turnīru rudenī, tomēr arī tad ierobežojumu dēļ turnīrs nevarēja notikt. 2019. gadā ceļojošo Jelgavas kausu basketbolā izcīnīja komanda “Valauto”, 2018. gadā – komanda “Ķepas”, 2017. gadā – komanda “Doks”.

Turnīru rīkoja BK “Jelgava” sadarbībā ar Jelgavas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”. Turnīra mērķis – veicināt spēlētāju sportiskās meistarības un fiziskās sagatavotības attīstību, kā arī popularizēt amatieru basketbolu Jelgavā un nodrošināt iedzīvotāju iesaistīšanos aktīvās, regulārās sporta nodarbībās.

Teksts: Sporta servisa centrs