Dāvis Geks savu mēneša MVP balvu atdotu saviem komandas biedriem

Basketbola kluba “Jelgava” uzbrucējs Dāvis Geks martā izpelnījās “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas treneru ievērību un saņēma MVP, jeb vērtīgākā spēlētāja balvu. 19 gadus jaunais Latvijas U20 jauniešu izlases kandidāts ir gana pārsteigs par šāda titula iegūšanu, taču apzinās savus plusus un mīnusus, pie kuriem gatavs strādāt šajā vasarā.

 

–          Vai biji pārsteigts uzzinot, ka esi ieguvis “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas marta vērtīgākā spēlētāja apbalvojumu?

–          Tiešām nebiju gaidījis. Biju, patiešām, pārsteigts. Pateicos treneriem, kas atdeva savas balsis par mani un paldies komandas biedriem, bez kuriem šis tituls nebūtu bijis iegūstams.

 

–          Ja tev būtu jānosaka šī titula īpašnieks martā, kam tu būtu atdevis balvu?

–          “Jelgavas” komandā apbalvojumu atdotu Kristapam Pļavniekam, vai Rihardam Lomažam, kuri arī šajā mēnesī nospēlēja produktīvi, palīdzot komandai izcīnīt vairākas svarīgas uzvaras. Savukārt, ja paveros uz pārējiem līgas basketbolistiem, tad balvu būtu pelnījis BK “Valmiera” amerikāņu aizsargs Džastins Hērts.

 

–          Sezonas izskaņā spēlēji krietni pārliecinošāk, nekā sezonas sākumā. Par to liecina arī statistika. Kā tu to skaidro?

–          Uzskatu, ka pats sākums arī bija samērā sekmīgs, taču sezonas vidū bija mana individuālā snieguma kritums. Biju guvis arī kājas traumu, taču tiku atpakaļ uz “vecajām sliedēm” un atsāku spēlēt stabilāk un produktīvāk.

 

–          Sezona teju ir galā. Vai vari pats sevi novērtēt, kurās jomās esi šajā sezonā progresējis un pie kā vēl vēlies piestrādāt cītīgāk?

–          Esmu kļuvis psiholoģiski nobriedušāks. Pārliecība par savu metienu ir spēcīgāka. Uzskatu, ka prasmīgāk spēju “lasīt” spēles situācijas un tajās pareizi rīkoties. Vēlētos labāk noslīpēt tieši mača galotņu izspēli, lai izšķirošos brīžos var veikt pareizās darbības. Tas, iespējams, iegūstams tikai ar laiku, uzkrājot pieredzi.

 

–          Vai sezonas noslēgumā ir uzkrājies nogurums?

–          Protams. Viennozīmīgi. Taču vēl jāsakoncentrējas, jānospēlē godam sezonas pēdējā spēle, tad varēs arī nedaudz atpūsties.

 

–          Kā tu vērtē savas komandas sniegumu šajā sezonā?

–          Sezonu vērtēju ar pozitīvu atzīmi. Nojaušu, ka lielāka daļa no spēlētājiem negaidīja, ka spēsim nospēlēt tik augstā līmenī, lai pat pacīnītos par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs. Liels nopelns ir abiem treneriem Mārtiņam Gulbim un Gatim Justovičam, kuri strādā kā īsti profesionāļi. Ceru, ka arī fanus neesam pievīluši. Sezonu vērtētu kā izcilu, ja būtu iekļuvuši sacensību izslēgšanas spēlēs. Šoreiz, gan drusku pietrūka.

 

–          Cik interesanta šī LBL sezona bijusi tev pašam?

–          Ļoti interesanta. Šī bija laba iespēja apliecināt gan bijušajiem klubiem (“VEF Rīga” un BK “Valmiera”), gan arī pārējām komandām, ka spēju būt par vienu no komandas līderiem LBL komandā. Par šo iespēju pateicos arī komandas galvenajam trenerim Mārtiņam Gulbim.

 

 

–          Kādi plāni ir šai vasarai un uz nākamo sezonu?

–          Primārais uzstādījums ir iekļūt Latvijas U20 izlases sastāvā un ja tas izdosies, tad sekmīgi nostartēt paredzētajā Eiropas čempionātā. Savukārt vasarā cītīgi plānoju strādāt pie visiem saviem trūkumiem, lai plusu būtu vairāk nekā mīnusu. Runājot par nākamo sezonu, varu sacīt ar populārās latviešu grupas “Credo” vārdiem: “Neko nevar skaidri zināt, atliek vienīgi minēt”.

 

–          Tavs novēlējums BK “Jelgava” faniem.

–          Būt tikpat uzticīgiem kā līdz šim un kopīgiem spēkiem noteikti nākamajās sezonās tiks izcīnītas vairāk uzvaras, nekā līdz šim.