BK Jelgava/LLU cīnīsies par bronzu

22.aprīlī, Otro Lieldienu vakarā, Jelgavas sporta hallē tika aizvadīta trešā un izšķirošā LBL2 pusfināla spēle, kurā BK Jelgava/LLU tikās ar iepriekšējās sezonas čempioniem BK Ķekava. Lai arī spēli iesākām veiksmīgi, jau 2/4 vadības grožus pārņēma viesi. Spraigā un agresīvā spēlē viss izšķīrās pēdējās sekundēs – diemžēl šoreiz par metiena tiesu veiksmīgāk nospēlēja viesi, noslēdzot spēli ar 69:71.

Izšķirošo pusfināla spēli BK Jelgava/LLU iesāka ļoti veiksmīgi, nepilnu 2 minūšu laikā panākot 9:0 izrāvienu. Turpinājumā gan viesi spēja starpību samazināt un 1/4 jelgavnieki noslēdza vien ar +3 (24:21). Diemžēl pēc daudzsološa spēles sākuma mūsējie aizvadīja neveiksmīgu un mazrezultatīvu 2/4, gūstot tikai 9 punktus, kas ļāva BK Ķekava izvirzīties vadībā ar +4 (37:33). Pēc puslaika pārtraukuma laukumā bija vērojams ugunīgs, spraigs un agresīvs basketbols, abām komandām apzinoties spēles sportiskās likmes, tomēr rezultāts saglabājās par labu viesiem arī pēc 3/4 (60:54). Abas komandas bija parūpējušās par nervus kutinošu spēles noslēgumu – nepilnas 3 minūtes līdz spēles beigām mūsējiem izdevās starpību izlīdzināt un pietuvoties līdz -1, uz ko BK Ķekava atbildēja ar precīzu 2 punktu metienu. Pusminūti līdz spēles beigām komandas kapteinis Andris Justovičs ar precīzu soda metienu samazināja starpību līdz -2. Spēles pēdējā sekundē viesu komanda izpelnījās piezīmi, kas ļāva mūsējiem turpināt uzbrukumu – pēdējā sekundē mūsējie raidīja tālmetienu, tomēr tas grozā neiekrita un spēle noslēdzās ar 69:71.

Rezultatīvākais spēlētājs BK Jelgava/LLU sastāvā ar 26 punktiem un 7 izprovocētām piezīmēm – komandas kapteinis Andris Justovičs. Iespaidīgu 12 atlecošo bumbu, 16 punktu un 23 efektivitātes punktu guvumu sakrājis Armands Seņkāns, savukārt Jānim Bērziņam spēlē pret BK Ķekava 14 punkti. Pārējie punktu guvēji mājinieku sastāvā: Kalvis Krūmiņš (6), Uldis Feldmanis (5), Toms Bitītis (2).

Līdz ar zaudējumu izšķirošajā pusfināla spēlē BK Jelgava/LLU ir noslēgusi cīņu par LBL2 čempionu titulu, tomēr priekšā vēl gaidāmas bronzas cīņas. Pretinieki un arī nākamo spēļu kalendārs būs zināms pēc otrā pusfināla pāra (Gulbenes buki un RSU) 3.pusfināla spēles 28.aprīlī.