BK Jelgava/LLU aizvadīs mājas spēli pret turnīra tabulas līderiem, BK Jelgava/BJSS – izbraukums

Šonedēļ BK Jelgava komandas aizvadīja spēles gan LBL2, gan LSBL. Vīru komanda “BK Jelgava/LLU” pirmdien, 7.janvārī, tikās ar Gulbenes Bukiem un īpaši spraigā cīņā piekāpās viesiem ar rezultātu 75:82. Savukārt otrdien, 8.janvārī, uz laukuma devās mūsu dāmas – “BK Jelgava/BJSS”, kas ar 47:52 atzina BK Saldus/Sporta skola pārākumu. Nākamās spēles abas komandas aizvadīs jau piektdien, 11.janvārī!

LBL2 spēle jau no pirmajām minūtēm bija spraiga – noskaņojums abām vienībām bija kareivīgs, spēle ritēja punkts punktā un komandas 40 spēļu minūšu laikā 9 reizes mainījās līdera lomām. Pirmo ceturtdaļu noslēdzām ar minimālu -1 deficītu (17:18), taču jau 2/4 7.minūtē bijām uzkrājuši +6 pārsvaru. Nogriežņa turpinājumā mūsējiem neizdevās gūt nevienu punktu, kas ļāva Gulbenes Bukiem iznīcināt uzkrāto pārsvaru un izvirzīties vadībā, puslaika pārtraukumā ejot jau ar +10 (33:43). Diemžēl 2/4 beigās mūsu komandas kapteinis Salvis Mētra guva traumu un tika nogādāts slimnīcā, komandai turpmāko cīņu turpinot bez viena no pamata spēlētājiem. 3/4 mūsējie aizvadīja agresīvu, ātru un emocionālu basketbolu, kas atdzīvināja tribīnes, kopumā 10 spēles minūšu laikā gūstot gandrīz divreiz vairāk punktu nekā pretinieki, ceturtdaļu noslēdzot ar +3 (63:60). Lai arī spēles noslēdzošā nogriežņa sākumā abas komandas apņēmīgi turpināja cīņu par katru laukuma centimetru, nepilnas 3 minūtes līdz spēles beigām jelgavniekiem pietrūka spēka, un viesi īsā laikā guva 9 punktus, ko papildināja vairāki precīzi soda metieni, kas ļāva Gulbenes Bukiem spēli noslēgt ar uzvaru ar rezultātu 75:82.

Rezultatīvākais spēlētājs BK Jelgava/LLU sastāvā ar 20 punktiem, t.sk. realizēti 3 no 3 tālmetieniem, un 23 efektivitātes punktiem – Andris Justovičs. Armands Seņkāns pretinieku grozā sametis 14 punktus, kam pievienojis arī 5 atlecošās bumbas, 4 rezultatīvas piespēles un 6 izprovocētas piezīmes. 13 punkti Jānim Bērziņam, savukārt 11 punkti Emīlam Kravinskim. Pārējie punktu guvēji jelgavnieku komandā: Salvis Mētra (5), Kaspars Neimanis (5), Kalvis Krūmiņš (5). Reinis Avotiņš (2).

Otrdienas spēlē uz laukuma spēkiem mērojās BK Jelgava/BJSS un BK Saldus/Sporta skola. Pēc daudz sološas 1/4, kuru mūsējās noslēdza ar +12 (16:4), spēles turpinājumā veiksmīgāk nospēlēja viesi. Spēles 2/4 laikā BK Saldus/Sporta skola spēlētājas gandrīz pavisam iznīcināja jelgavnieču pārsvaru, paliekot vien 4 punktu attālumā (24:20). 3/4 pirmajā pusē abas komandas kopā guva tikai 5 punktus (27:22), tomēr nogriežņa galotnē rezultatīvāk nospēlēja viesi, pārņemot vadību ar +3 (32:35). Spēles pēdējā ceturtdaļā komandas rādīja līdzvērtīgu sniegumu, tomēr mazliet veiksmīgāk nospēlēja BK Saldus/Sporta skolu, izcīnot uzvaru ar 47:52.

BK Jelgava/BJSS sastāvā 11 punktus un 6 atlecošās bumbas guva Alise Karlsone, savukārt 7 punkti un 9 atlecošās bumbas – Vitai Šadrovai. Pārējās punktu guvējas: Dace Blūma (6), Diāna Dude (6), Marta Milta (5), Diāna Brunava (5), Enija Ķīvīte (4), Katrīna Kārkle (3).

Nākamās spēles abas komandas aizvadīs piektdien, 11.janvārī. Vīru  komanda “BK Jelgava/LLU” plkst.20:00 Jelgavas sporta halles laukumā uzņems šī brīža turnīra tabulas līderus Kandavas Compor, savukārt LSBL vienība “BK Jelgava/BJSS” izbraukumā plkst.19:00 tiksies ar Tartu Ülikool/Kalev komandu.