BK Jelgava komandas turpina krāt uzvaras

Ceturtdienas vakarā “BK Jelgava/BJSS” aizvadīja Latvijas Sieviešu basketbola līgas pirmo mājas spēli. Šoreiz savā laukumā uzņēmām Jūrmalas vienību. Lai arī spēles pirmajā ceturtdaļā viesi bija pārāki, jelgavnieces spēja pārņemt vadību otrajā ceturtdaļā un noturēt to līdz spēles beigām, noslēdzot ar uzvaru ar rezultātu 74:56.

Spēles pirmajā ceturdaļā laukumā bija vērojams līdzīgs abu komandu sniegums – “BK Jelgava/BJSS” vairākas reizes izrāvās vadībā, tomēr Jūrmala spēja rezultātu izlīdzināt un ceturtdaļu noslēgt pat soli priekšā ar +1 (12:11). Otrās ceturtdaļas sākumā komandas turpināja spēlēt punkts punktā, bet nogriežņa otrajā pusē jelgavnieces pārņēma vadību un puslaika pārtraukumā devās ar +8 (32:24). Arī pēc puslaika pārtraukuma “BK Jelgava/BJSS” turpināja laukumā rādīt savu pārākumu, līdz trešajai ceturtdaļai palielinot savu pārsvaru līdz +24 (57:33). Spēles pēdējās desmit minūtēs viesi rezultāta starpību samazināja, tomēr spēles likteni mainīt nespēja – BK Jelgava/BJSS svin otro sezonas uzvaru ar rezultātu 74:56.\

Rezultatīvākā spēlētāja “BK Jelgava/BJSS” sastāvā ar 17 punktiem – Laura Zambrāne, savukārt 13 punkti, 6 atlecošās bumbas un 5 rezultatīvas piespēles Diānas Dudes kontā. Viktorijai Ivanovai – 9 punkti un 5 rezultatīvas piespēles. Pārējās punktu guvējas mūsējo sastāvā: Alise Karlsone (7), Tīna Makarova-Makaronoka (7), Sindija Smirnova (6), Linda Čevere (5), Katrīna Kārkle (4), Luīze Briede (2), Loreta Beitāne (2), Annija Ķergalve (2).

Savukārt piektdienas vakarā “BK Jelgava” vīri aizvadīja atbildes spēli Latvijas basketbola Užavas kausa 2.kārtā, tiekoties ar labi zināmo “BK Ķekava”. Arī mūsu vīru vienībai pirmajās desmit minūtēs laukuma pretinieki bija vienu soli priekšā, tomēr turpinājumā “BK Jelgava” pārņēma vadības grožus un lieliski aizvadīta trešā ceturtdaļā nodrošināja drošu uzvaru visās spēlē ar rezultātu 85:64.

Spēles pirmo ceturtdaļu, gluži tāpat kā dāmu spēlē, noslēdzām ar nelielu -1 deficītu (18:19), un otrajā spēles nogrieznī komandas laukumā cīnījās ar mainīgām sekmēm, mainoties līdera pozīcijām. Puslaikā dodamies ar +1 (37:36). Pēc puslaika pārtraukuma BK Jelgava laukumā atgriezās pārliecinoši, trešajā ceturtdaļā viesiem ļaujot gūt vien 5 punktus un palielinot savu pārsvaru jau līdz drošam +22 (65:43). Spēles pēdējās desmit minūtēs BK Ķekava mūsējiem pietuvojās vienu soli tuvāk, taču spēles likteni mainīt nespēja. Latvijas basketbola Užavas kausa 2.kārtas dueļa otrajā spēlē mūsējie izcīna uzvaru ar rezultātu 85:64, tādējādi nodrošinot sev vietu turnīra nākamajā kārtā.

Rezultatīvākais mūsu komandā ar 20 punktiem, 9 atlecošajām bumbām un 4 rezultatīvām piespēlēm – Roberts Pāže. 18 punktus un 11 atlecošās bumbas sakrājis Armands Seņkāns, savukārt komandas kapteinim Jānim Bērziņam – 15 punkti. Pārējie punktu guvēji: Uldis Feldmanis  (11), Armands Ginters (7), Kaspars Neimanis (5), Valdis Miķelsons (3), Mārtiņš Šteinbergs (3), Andris Justovičs (2), Kristers Vējš (1).

Nākamajā Latvijas basketbola Užavas kausa spēļu kārtā BK Jelgava pretinieks būs Pafbet Latvijas-Igaunijas līgā spēlējošā BK Liepāja. Pirmo savstarpējo spēli abas komandas aizvadīs 27.oktobrī plkst.20:00 Jelgavas sporta hallē. Nākamo Ramirent Nacionālās basketbola līgas spēli BK Jelgava aizvadīs 12.oktobrī plkst.20:00, kad izbraukumā tiksies ar BK Ķekava. Arī BK Jelgava/BJSS nākamo spēli aizvadīs izbraukumā, kad Latvijas Sieviešu basketbola līgas spēlē tiksies ar BJBS Rīga/Jugla. Spēles sākums plkst.19:30.