BK Jelgava/LLU Ramirent LBL2 sezonu iesāk ar 100!

Aizvadītajā nedēļas nogalē BK Jelgava komandas atklāja jauno basketbola sezonu. Kā pirmie piektdienas vakarā ar pārliecinošu uzvaru (102:60) pār BK Liepāja/LSSS Ramirent LBL2 sezonu iesāka BK Jelgava/LLU. Sestdien Latvijas – Igaunijas – Lietuvas sieviešu līgas sezonas atklāšanas spēli Saldū aizvadīja BK Jelgava/BJSS, kas ar rezultātu 44:57 piekāpās BK Saldus/Sporta skola. Jāpiemin, ka arī BK Jelgava/BJSS savā pirmajā LBL3 sezonas spēlē sestdien ar rezultātu 68:77 piekāpās BS Tukums/TSS.

Ramirent LBL2 sezonas atklāšanas spēlē, gluži kā pagājušajā sezonā, Jelgavas sporta halles laukumā jelgavnieki tikās ar BK Liepāja/LSSS. Spēles sākums abām komandām padevās diezgan lēns un rezultāts tika atklāts tikai pēc gandrīz 2 nospēlētām minūtēm ar T.Bitīša soda metienu. Līdz 1/4 beigām gan mūsējie bija uzkrājuši drošu +18 distanci (28:10). Arī spēles turpinājumā BK Jelgava/LLU laukumā rādīja pārliecinošu pārākumu, puslaika pārtraukumā ejot ar +25 (56:31), savukārt 10 minūtes līdz spēles beigām mūsējie rezultātu starpību bjia palielinājuši līdz +37 (80:43). Spēles pēdējā nogrieznī lielu izmaiņu spēlē liepājniekiem ieviest neizdevās un mūsējie spēles galotnē ar 1 K.Neimaņa un 2 A.Justoviča tālmetieniem sev un līdzjutējiem par prieku pārkāpa 100 punktu robežu, svinot uzvaru ar 102:60.

Sezonas atklāšanas spēlē lielākā punktu raža – A.Justovičam, kurš papildus 19 gūtajiem punktiem izprovocēja arī 5 pretinieku piezīmes un nopelnīja +/- koeficientu 37. 14 punkti un 6 atlecošās bumbas Kasparam Neimanim, savukārt mūsu centram Rimantam Enģelim – 14 punkti. Atklāšanas spēlē sevi labi laukumā parādīja jaunpienācējs Valdis Miķelsons, kurš guvis 13 punktus un izcīnījis 5 atlecošās bumbas. Pārējie punktu guvēji BK Jelgava/LLU sastāvā: A.Ginters (12), K.Krūmiņš (12), A.Seņkāns (8), A.Ganuļevičs (7), T.Bitītis (3).

Latvijas – Igaunijas – Lietuvas sieviešu līgas vienība BK Jelgava/BJSS pirmo sezonas spēli iesāka apņēmīgi –  lai arī jau no spēles sākuma BK Saldus/Sporta skola izvirzījās vadībā, visu 1/4 mūsējās apņēmīgi pretiniecēm mina uz papēžiem, vairākas reizes tās panākot. Pēc 1/4 mūsējām neliels -3 deficīts (12:15). Arī 2/4 sākotnēji spēles gaita risinājās līdzīgi un nepilnas 3 minūtes līdz spēles beigām ar precīzu E.Ķīvītes metienu jelgavnieces pat pārņēma vadības grožus. Tomēr 2 minūšu laikā mājinieces bez BK Jelgava/BJSS pretargumentiem guva 8 punktus, puslaikā ejot ar 32:25. 3/4 sākumā mūsējās vēl spēja samazināt BK Saldus/Sporta skola pārsvaru līdz 4 punktu starpībai, taču līdz nogriežņa beigām laukuma saimniecēm starpību izdevās atkal palielināt (46:37). Spēles noslēdzošajai ceturtdaļai mūsu komandai cīņasspara nepietika – 10 minūšu laikā tika gūti vien 7 punkti, kas ļāva BK Saldus/Sporta skolai svinēt uzvaru ar 57:44.

Rezultatīvākā spēlētāja BK Jelgava/BJSS sastāvā ar 15 punktiem un 5 atlecošajām bunmbām – Enija Ķīvīte. Katrīna Kārkle spēlē guvusi 8 punktus, Savukārt Diānai Dudei – 6 punkti. Pārējās punktu guvējas: E.Fricsone (5), V.Ivanova (4), A.Karlsone (3), L.Beitāne (3).

Nākamo spēli gan BK Jelgava/LLU, gan BK Jelgava/BJSS aizvadīs izbraukumā. Ramirent LBL2 vienība jau trešdien, 9.oktobrī, dosies uz arēnu Rīdzene, kur plkst.20:00 aizvadīs spēli pret BJBS Rīga/Sportapunkts.lv. Savukārt dāmas šajā pašā laukumā dienu vēlāk, arī plkst.20:00, mērosies spēkiem ar BJBS Rīga/Juniores vienību.