BK «Jelgava/LLU» izcīna septīto uzvaru

Šodien BK «Jelgava/LLU» izbraukumā pirmā apļa ietvaros tikās ar BK «LU/BS Rīga». Lai gan izcīnīta uzvara ar 82:75 (28:18, 20:20, 16:14 un 18:23), spēles varonis Kaspars Neimanis (attēlā) portālam www.jelgavasvestnesis.lv atzīst: to būtu varējuši izdarīt daudz vieglākā ceļā.

Spēle iesākās līdzīgi, tomēr, minūtēm ritot, jelgavniekiem izdevās iekrāt nelielu pārsvaru. Pieci K.Neimaņa punkti pirmās ceturtdaļas izskaņā jelgavniekiem pārsvaru ļāva palielināt līdz desmit punktiem, pārtraukumā dodoties ar 28:18. Arī otrajā ceturtdaļā jelgavnieki turpināja spēlēt rezultatīvi, bet, lai gan spēles gaitā viesu pārsvars sasniedza arī padsmit punktus, pēc pirmā puslaika BK «Jelgava/LLU» joprojām bija plus desmit – 48:38.

Trešajā ceturtdaļā jelgavnieku pārsvars turpināja augt, sasniedzot pat 21 punktu, tomēr ceturtdaļas pēdējās trīs minūtes jelgavniekiem pagāja sausā, kas pretiniekiem ļāva starpību sadeldēt līdz 12 punktiem. Sausuma periods mūsu komandai turpinājās arī ceturtajā ceturtdaļā, un, kad pretinieki pietuvojās līdz mīnus četri, BK «Jelgava/LLU» galvenais treneris Gatis Justovičs bija spiests pieprasīt pārtraukumu, lai sapurinātu savu komandu. Tas gan īsti neizdevās, jo «LU/BS Rīga» pārņēma vadību – 65:64. Tā kā līdz spēles beigām bija vēl sešas minūtes, laika, lai izcīnītu uzvaru, vēl pietika. Pirmie ledu sāka lauzt Armands Seņkāns un Kalvis Krūmiņš, gūstot punktus no soda metiena līnijas. Tomēr spēli izvilka K.Neimanis, kurš guva 12 no 18 jelgavnieku punktiem pēdējā ceturtdaļā. Tieši pateicoties Kaspara karstajai rokai, BK «Jelgava/LLU» izcīnīja septīto uzvaru astotajā spēlē, un turnīra tabulā ieņem otro vietu – aiz «BA «Turība»». Lai gan aizvadīto spēļu un izcīnīto uzvaru skaits abām komandām vienāds, vienīgo zaudējumu jelgavnieki piedzīvoja tieši pret «BA «Turība»».

K.Neimanis sevi par spēles varoni gan neuzskata. «Spēles sākumā bijām koncentrējušies un pirmo puslaiku nospēlējām labi. Pārtraukumā vēl cits citu slavējām, bet pēc pārtraukuma laikam bijām pārāk atslābuši, kas noveda pie krīzes otrā puslaika vidū. Lai gan sanāca tā, ka pēdējā ceturtdaļā gandrīz visus punktus guvu es, laukumā esam pieci spēlētāji, un tas ir visas komandas nopelns,» uzskata basketbolists. Viņš uzsver, ka Jelgavas komandas trumpis ir tas, ka ir plaša rotācija un vienmēr atradīsies kāds spēlētājs, kurš spēs iemest, pat ja citi nevarēs. «Vienkārši šodien tas biju es,» nosaka K.Neimanis. Viņš atzīst, ka komandai joprojām ir grūtības attiecīgi noskaņoties pret vājākiem pretiniekiem, tāpēc nereti šīs spēles izvēršas grūtākas nekā tām vajadzētu būt. «Šosezon joprojām nav bijusi neviena spēle, kurā septiņi astoņi spēlētāji nospēlētu labi. Pagaidām rādām fragmentāru sniegumu,» vērtē otrais rezultatīvākais BK «Jelgava/LLU» spēlētājs šajā mačā. «Double – double» spēlē guva A.Seņkāns, gūto punktu un zem groza izcīnīto bumbu ailītē sasniedzot divciparu skaitli.

Nākamā spēle BK «Jelgava/LLU» būs 3. decembrī pulksten 20 Jelgavas sporta hallē pret «Bauskas BJSS/SC Mēmele».

Spēles statistika

«LU/BS Rīga»–«Jelgava/LLU» 75:82 (18:28, 20:20, 14:16 un 23:18).

«LU/BS Rīga»: K.Kaugars 11, N.Strautiņš 11, A.Lemanis 11, A.Šnipke 17, K.Daga-Krūmiņš 10, E.Lucis 4, V.Briedis 7, E.Struža, N.Salenieks, K.Liepiņš-Liepa, D.Skreivers 4.

«Jelgava/LLU»: T.Bitītis 4+8 atlēcošās bumbas, J.Bērziņš, A.Seņkāns 25+12 atlēcošās bumbas, A.Justovičs 12, K.Krūmiņš 7+4 atlēcošās bumbas+7 rezultatīvas piespēles, B.Zeltiņš 2, E.Satovskis, R.Eņģelis 8, V.Miķelsons, K.Neimanis 19, Ģ.Pommers 5.

Teksts: Ilze Knusle, Jelgavas Vēstnesis