BK Jelgava piekāpjas līgu augstāk spēlējošajai BK Liepāja, BK Jelgava/BJSS zaudējums izbraukumā

Trešdienas vakarā Jelgavas sporta hallē tika aizvadīta pirmā Latvijas basketbola Užavas kausa astotdaļfināla spēle, kurā BK Jelgava tikās ar Pafbet Latvijas-Igaunijas līgā spēlējošo BK Liepāja. Jau pirmajā ceturtdaļā BK Liepāja izrāvās drošā vadībā, kuru neizlaida no rokām visas spēles 40 minūtes. Šoreiz BK Jelgava piedzīvo zaudējumu ar rezultātu 56:71.

Spēles sākums abām komandām padevās lēns, pirmos punktus gūstot vien 3.minūtē. Mūsējie spēli iesāka pagalam neveiksmīgi – visas pirmās ceturtdaļas laikā jelgavniekiem izdevās gūt vien 2 punktus, savukārt viesi bija desmit reizes precīzāki, pirmajā pārtraukumā ejot rezultāts uz tablo rādīja skarbu 2:20. Arī otrajā ceturtdaļā kopsummā pārāki bija liepājnieki – puslaika pārtraukumā ejot viesu pārsvars sasniedza jau +24 (16:40). Pēc pārtraukuma BK Jelgava laukumā atgriezās apņēmības pilni, tomēr ielaisto rezultātu starpību vairs izlīdzināt neizdevās – pēc trešās ceturtdaļas mūsējiem bija 16 punktu deficīts (37:53), savukārt līdz spēles beigām BK Jelgava izdevās pietuvoties BK Liepāja vēl par vienu soli tuvāk un noslēgt spēli ar rezultātu 56:71.

​Rezultatīvākais spēlētājs BK Jelgava sastāvā spēlē ar 24 punktiem un 7 izprovocētām piezīmēm – Kristaps Pļavnieks.  10 punktus un 5 atlecošās bumbas sakrājis Uldis Feldmanis. Pa 5 punktiem guvuši Jānis Bērziņš, Roberts Pāže, kas papildus izcīnījis arī 7 atlecošās bumbas, un Mārtiņš Šteinbergs, kas papildus izcīnījis 5 atlecošās bumbas. Pārējie punktu guvēji BK Jelgava sastāvā: Armands Seņkāns (3), Armands Ginters (2), Andris Justovičs (2).

Savukārt Latvijas Sieviešu basketbola līgā (LSBL) spēlējošā BK Jelgava/BJSS ceturtdienas vakarā aizvadīja izbraukuma spēli, kurā tikās ar BJBS Rīga/Juniores-2. Abas komandas līdera lomām mainījas 9 reizes, tomēr kopsummā mājinieces spēlēja veiksmīgāk. BK Jelgava/BJSS piekto sezonas spēli noslēdz ar pirmo sezonas zaudējumu ar rezultātu 56:61.

Pirmajā ceturtdaļā abas komandas laukumā rādīja līdzīgu sniegumu – pēc pirmās ceturtdaļas BK Jelgava/BJSS bija 2 punktu attālumā no mājiniecēm (17:19). Arī otrajā ceturtdaļā komandas spēlēja punkts punktā, pamīšus izvirzoties vadībā un vairākas reizes rezultātu izlīdzinot. Tomēr puslaika pārtraukumā ejot jelgavnieces jau bija ar viena punkta lielāku deficītu (30:33). Trešajā ceturtdaļā mūsējās aizvadīja mazrezultatīvu spēli, kas rīdziniecēm ļāva iegūt lielāku pārsvaru – desmit minūtes līdz spēles beigām BK Jelgava/BJSS bija 9 punktu deficīts (36:45). Spēles noslēdzošo nogriezni veiksmīgāk aizvadīja BK Jelgava/BJSS, tomēr, lai noķertu pretinieces, laika nepietika. Spēli noslēdzam ar zaudējumu ar rezultātu 56:61.

Rezultatīvākā spēlētāja BK Jelgava/BJSS komandā ar 13 gūtiem punktiem – Tīna Makarova-Makaronoka, savukārt 11 punktu, 10 atlecošo bumbu un 5 izprovocētu piezīmju guvums šoreiz Diānai Dudei. 10 punktus pretinieku grozā sametusi Sindija Smirnova. Pārējās punktu guvējas mūsu komandā: Luīze Briede (5), Linda Čevere (5), Loreta Beitāne (5), Viktorija Ivanova (3), Annija Ķergalve (3), Katrīna Kārkle (1).

Latvijas Basketbola Užavas kausa astotdaļfināla atbildes spēli BK Jelgava aizvadīs 8.decembrī Liepājā. Spēles sākums plkst.18:30. Nākamo Ramirent Nacionālās līgas spēli mūsējie aizvadīs izbraukumā, 4.decembrī plkst.14:00 tiekoties ar BK Liepāja/LSSS. Savukārt LSBL spēlējošā BK Jelgava/BJSS nākamo spēli aizvadīs mājās, kad 9.decembrī Jelgavas sporta hallē tiksies ar RSU-2 vienību. Spēles sākums plkst.19:30, taču šobrīd BK Jelgava/BJSS mājas spēles norisinās bez skatītājiem. Teksta tiešraidei var sekot līdzi www.basket.lv.