BK «Jelgava/LLU» «nokož» Kandavas basketbolistus

Šovakar spraigā un dinamiskā spēlē BK «Jelgava/LLU» Jelgavas sporta hallē ar 92:82 (23:19, 20:22, 26:18 un 23:23) pārspēja BK «Kandava/Anzāģe». Uz šādas patīkamas nots mūsu komanda dosies garākā pauzē, jo nākamo spēli BK «Jelgava/LLU» aizvadīs tikai pēc divām nedēļām.

Šodien laukumā pēc trīs spēļu diskvalifikācijas izciešanas atgriezās Jelgavas komandas kapteinis Jānis Bērziņš, kurš jau pašā spēles sākumā atzīmējās ar pirmajiem diviem komandas punktiem un arī nopelnītu piezīmi. Visspilgtākais pirmajā ceturtdaļā mājinieku rindās bija Armands Seņkāns, kurš plosījās abos laukuma galos un sameta 11 punktus – gandrīz pusi no komandas kopējās punktu bagāžas. Ceturtdaļas izskaņā Kaspara Neimaņa nesportiskā piezīme par mēģinājumu laukuma centrā apturēt pretinieku ātro uzbrukumu ļāva kandavniekiem, realizējot divus soda metienus, nedaudz pietuvotie,s un pārtraukumā komandas devās ar plus 4 jelgavnieku labā – 23:19.

Otrās ceturtdaļas sākumā ar komandas kopīgām pūlēm jelgavniekiem izdevās iekrāt 10 punktu pārsvaru, bet pēc tam iestājās apmēram piecas minūtes ilgs tukšais periods, kurā BK «Jelgava/LLU» neizdevās gūt punktus. Šķiet, spēkus šajā ziņā izmēģināja visi mūsu komandas spēlētāji, kuri šajā laika periodā bija laukumā, un arī metieni tika izpildīti no dažādām distancēm, bet grozs palika gluži vai kā noburts – bumba tajā nekrita. Tas kandavniekiem ļāva ne tikai pietuvoties, bet arī izlīdzināt rezultātu – 37:37 –, tomēr mūsu komandai tik svarīgā brīdī tālmetienu realizēja Kalvis Krūmiņš. Ātri vien viņš vēlreiz bija precīzs no tālmetiena līnijas, kas lielajā pārtraukumā BK «Jelgava/LLU» ļāva doties, esot priekšā ar 2 punktiem – 43:41. Jāpiebilst, ka Kalvis šajā ceturtdaļā iemeta pusi no komandas punktiem – desmit.

Trešo ceturtdaļu komandas iesāka, apmainoties ar pāris nesekmīgiem uzbrukumiem, bet tad izšāva Armands Ginters, ceturtdaļā kopumā gūstot 10 punktus. Šajā ceturtdaļā tukšais periods bija kandavniekiem, un mājinieki, rūpīgi spēlējot aizsardzībā un agresīvi – uzbrukumā, spēja iekrāt 13 punktu pārsvaru. Pārtraukumā komandas gan devās ar plus 10 jelgavniekiem – 69:59.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā savu pirmo metienu Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā Jelgavas komandas sastāvā izpildīja Bruno Zeltiņš. Savu pirmo punktu viņš guva ar soda metienu, ko komanda uzticēja Bruno izpildīt pēc kandavnieku tehniskās piezīmes. Tas acīmredzami spēlētāju iedvesmoja, jo pēc tam viņš nobloķēja pretinieku un neatlaidīgi nospēlēja aizsardzībā, palīdzot savai komandai atgūt bumbu. Kopumā savā debijas spēlē viņš guva piecus punktus. Esot komfortablā vadībā, BK «Jelgava/LLU» galvenais treneris Gatis Justovičs laukumā sūtīja rezervistus, bet pie plus astoņi sāka zvanīt trauksmes zvanu un atpakaļ uzlaida sākumsastāva spēlētājus, lai atlikušajās aptuveni divās minūtēs pārsvars netikstu sadeldēts. Jelgavnieki vadību noturēja un svinēja spēlē uzvaru ar 92:82.

Rezultatīvākais mūsu komandā bija K.Krūmiņš ar 19 punktiem, 7 atlēcošajām bumbām un 6 rezultatīvām piespēlēm. Tikai par vienu punktu mazāk šovakar guva A.Seņkāns, kuram arī 11 atlēcošās bumbas, savukārt 16 punkti un 6 bumbas zem groziem – Armandam Ginteram.  

«Domāju, ka skatītājiem spēle bija interesantāka nekā mums pašiem, jo joprojām kļūdāmies aizsardzībā, pajūk spēle. Tieši tāpēc otrajā ceturtdaļā no plusiem ātri vien nonācām mīnusos, vēl arī uz maiņu izgājušie spēlētāji neizpildīja savus uzdevumus, bet otrajā puslaikā aizsardzībā spēlējām jau krietni labāk, kas arī ļāva uzvarēt ar samērā drošu pārsvaru,» spēli vērtē rezultatīvākais basketbolists BK «Jelgava/LLU» rindās K.Krūmiņš. Viņš piebilda, ka pacēlumu komandai deva arī tas, ka laukumā atgriezies kapteinis – kā Kalvis teica, «leģenda ir ierindā, un visi ir priecīgi». Arī komandas debitantam B.Zeltiņam viņš veltīja labus vārdus: «Bruno sevi parādīja no labākās puses un vispār nekautrējās, kas parasti ir raksturīgi jaunajiem spēlētājiem.»

Nākamā spēle BK «Jelgava/LLU» būs 22. novembrī pulksten 20 Jelgavas sporta hallē pret BK «Saldus/Sporta skola».

Spēles statistika

«Jelgava/LLU»–«Ķekava» 92:82 (23:19, 20:22, 26:18 un 23:23).

«Jelgava/LLU»: A.Ginters 16+6 atlēcošās bumbas, B.Zeltiņš 5, A.Ganuļevičs 2 T.Bitītis 9, K.Krūmiņš 19+7 atlēcošās bumbas, V.Miķelsons 2, A.Seņkāns 18+11 atlēcošās bumbas, K.Neimanis 3, A.Justovičs 10, Ģ.Pommers, J.Bērziņš 8.

«Kandava/Anzāģe»: R.Rozentāls 6, E.Veinbergs, R.Bergs 12, A.Savčenko, D.Čīma 6, K.Gotfrīds 13, G.Strāķis 23, J.Zemels 10, L.Zuze 9, K.Šnikvalds 3.

Teksts: I.Knusle, Jelgavas Vēstnesis