Ar uzvaru izbraukumā pagarinām pusfināla sēriju

Pagājušajā piektdienā BK Jelgava/LLU aizvadīja otro pusfināla spēli pret BK Ķekava, kurā mūsējie īpaši spraigā un emocijām bagātā spēlē izcīnīja uzvaru ar 85:82. Līdz ar šo uzvaru jelgavniekiem ir izdevies izlīdzināt rezultātu sērijā (1:1) un, lai noskaidrotu, kura no komandām turpinās cīņu par čempiona titulu, būs nepieciešama trešā spēle – to komandas aizvadīs Otrajās Lieldienās, 22.aprīlī, Jelgavas sporta hallē plkst.18:00.

Piektdienas spēle bija izšķiroša – zaudējuma gadījumā mūsējiem cīņa par čempiona titulu beigtos un nāktos spēlēt par 3.vietu, tāpēc spriedze bija jūtama gan laukumā, gan tribīnēs. 1/4 veiksmīgāk iesāka mūsējie un, lai arī BK Ķekava bija tikai dažu soļu attālumā, pēc 10 nospēlētām minūtēm jelgavnieki bija vadībā (23:16). 2/4 cīņa laukumā uzņēma apgriezienus un mājienieki guva iespaidīgu 28 punktus, kas ļāva viņiem puslaikā iet ar +4 (44:40). Atgriežoties laukumā pēc pārtraukuma bija skaidrs, ka neviena no komandām negrasās piekāpties, spraigai cīņai turpinoties arī otrajā puslaikā. 3/4 mūsējiem vairākas reizes izdevās izvirzīties vadībā, tomēr BK Ķekava katru reizi izdevās pārsvaru sadeldēt. Ejot pārtraukumā mūsējiem izdevās saglabāt viena metiena pārsvaru (64:62). Spēles pēdējā nogrieznī uz laukuma bija vērojams lielisks, emocionāls un izslēgšanas spēļu cienīgs basketbols, abām komandām parādot īstu cīņassparu. Kopumā pēdējā nogrieznī mazliet veiksmīgāk spēlēja ķekavnieki, tomēr abas komandas parūpējās par nervus kutinošu spēles noslēgumu. Nepilnas 2 minūtes līdz spēles beigām mūsējie no -4 izlīdzināja rezultātu un turpmākā spēle bija nervu izturības pārbaude abām komandām. 18 sekundes līdz spēles beigām ar aukstasinīgu precizitāti tālmetienu realizēja Jānis Bērziņš, kas laimīgā kārtā izlēma visu spēles likteni ar rezultātu 85:82, sagādājot mūsējiem līdz šim svarīgāko sezonas uzvaru.

Rezultatīvākais spēlētājs BK Jelgava/LLU sastāvā ar 19 punktiem, 7 atlecošajām bumbām un 23 efektivitātes punktiem – Armands Seņkāns, savukārt Jānim Bērziņam 18 punkti. Uldis Feldmanis un Kalvis Krūmiņš komandas kopējā guvumā pievienojuši katrs pa 13 punktiem, K.Krūmiņam papildus sakrājot arī 10 atlecošās bumbas un 5 rezultatīvas piespēles. Pārējie punktu guvēji jelgavnieku sastāvā: Andris Justovičs (12), Reinis Avotiņš (5), Maksims Husko (3), Toms Bitītis (2).

Nākamo pusfināla spēli BK Jelgava/LLU aizvadīs mājās, Jelgavas sporta hallē, 22.aprīlī plkst.18:00. Atgādinām, ka pusfinālā cīņa ritēs līdz kādas komandas 2 uzvarām un aicinām visus līdzjutējus klātienē atbalstīt savu komandu izšķirošajā cīņā! Tiekamies tribīnēs!