BK Jelgava/LLU vienu soli tuvāk ceturtdaļfinālam

Piektdien, 22.martā, BK Jelgava/LLU aizvadīja pirmo astotdaļfināla spēli, kurā Latvenergo sporta halles laukumā tikās ar RTU vienību. Negaidīti saspringtā un agresīvā cīņā mūsējiem tomēr izdevās pieveikt RTU vienību un izcīnīt uzvaru ar rezultātu 86:80. Astotdaļfināla uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā – atbildes spēli Jelgavas sporta hallē aizvadīsim jau otrdien, plkst.20:00.

Spēli veiksmīgāk iesāka jelgavnieki, pirmajās 2,5 minūtēs izvirzoties vadībā ar 0:6 un, lai arī drīz vien RTU samazināja rezultātu starpību līdz -3, mūsējiem izdevās noturēt vadību visu 1/4, noslēdzot to ar 25:20. 8 sekundes līdz 1/4 beigām emocijas uz laukuma sita augstu vilni un pēc abu komandu spēlētāju saķeršanās no spēles tika diskvalificēti divi spēlētāji – Emīls Kravinskis no BK Jelgava/LLU un Roberts Kartenko no RTU. Agresīva un spraiga spēle turpinājās visas spēles garumā. 2/4 sākumā mājinieki izlīdzināja rezultātu un pārņēma vadību, tiekot līdz +4. Nogriežņa pēdējās minūtēs abas komandas spēlēja punkts punktā, tomēr BK Jelgava/LLU izdevās atgūt vadību un puslaika pārtraukumā doties ar rezultātu 43:39. 3/4 sākumā īsā laikā mūsējie palielināja savu pārsvaru līdz +9 un vēlāk, gandrīz 3 minūtes neļaujot RTU gūt nevienu punktu, jelgavnieku pārsvars piegauga pat līdz +16. Līdz ceturtdaļas beigām rīdzinieki starpību samazināja līdz -9 (66:57). Spēles noslēdzošā ceturtdaļa tika aizvadīta īpaši saspringtā gaisotnē – RTU spēlētāji samazināja mūsējo pārsvaru līdz minimumam un vēl spēles 39.minūtē atradās tikai 1 punkta attālumā. Līdz spēles beigām BK Jelgava/LLU spēja mobilizēties un īsā laikā gūt 7 punktus, kas nodrošināja uzvaru pirmajā astotdaļfināla spēlē ar rezultātu 86:80!

Rezultatīvākais spēlētājs BK Jelgava/LLU sastāvā ar 20 punktiem, 9 atlecošajām bumbām, 9 izprovocētām piezīmēm un 19 efektivitātes punktiem – Armands Seņkāns. 13 punkti Andrim Justovičam, savukārt Uldis Feldmanis spēlē guvis 12 punktus. Pārējie punktu guvēji jelgavnieku sastāvā: Reinis Avotiņš (11), Jānis Bērziņš (10), Maksims Husko (8), Kaspars Neimanis (8), Toms Bitītis (4).

Jau otrdien, 26.martā, BK Jelgava/LLU aizvadīs LBL2 astotdaļfināla atbildes spēli, kurā Jelgavas sporta halles laukumā uzņems RTU vienību. Spēles sākums plkst.20:00. Atbildes spēlē aizvadīsim arī sezonas līdzjutēju konkursa finālu, kurā trīs atlases kārtu finālisti cīnīsies par galveno balvu – Kristapa Porziņģa oficiālajiem sporta apaviem adidas Pro Bounce 2018, ko sarūpējuši mūsu draugi un atbalstītāji basketbola veikals Probasketball.