Spēles likteni izšķir 7 minūtes bez augstākās pakāpes koncentrēšanās

BK Jelgava/LLU otrdienas vakarā aizvadīja regulārās sezonas izbraukuma spēli, kurā tikās ar savu sīvāko pretinieci cīņā par līdera pozīciju turnīra tabulā – “BK Ķekava/ Optibet”. Abas komandas lieliski apzinājās šīs spēles likmi, jo komandai, kas turnīra tabulas kopvērtējumā ieņems augstāku vietu, izslēgšanas spēlēs stāsies pretī relatīvi vājāks pretinieks. Visas 40 spēles minūtes tika aizvadītas saspringtā cīņā par katru laukuma centimetru. Spēles gaitā 13 reizes tika fiksēts neizšķirts rezultāts, bet 10 reizes notika vadības maiņa. Arī pārējās tehniskā protokola ailes norāda uz komandu līdzvērtīgu sniegumu. Vienīgais krasi atšķirīgais rādītājs ir soda metieni – Ķekavas basketbolisti izpildīja 30 (realizējot 20), bet jelgavnieki 14 (11).

Var teikt, ka spēles gaitā bija 7 minūtes, kuras Jelgavas komandai nebija pietiekami veiksmīgas. Pirmās spēles ceturtdaļas ievadā BK Ķekava/Optibet pēc vairākām veiksmīgām epizodēm izvirzījās vadībā ar +13, tomēr jelgavniekiem līdz spēles nogriežņa beigām izdevās pietuvināties līdz -6 (18:24). Otrajā ceturtdaļā mūsu komanda sadeldēja mājinieku uzkrāto pārsvaru un turpmākā spēle ritēja punkts punktā. Puslaika pārtraukumā ejot -5 (45:50). Trešajā ceturtdaļā varēja vērot īstu rakstura basketbolu, abām komandām pamīšus esot vadībā un pēc tās jelgavniekiem vairs tikai -1 (66:67).

Spēles pēdējā nogrieznī turpinājās bezkompromisa cīņa punkts punktā. Spēles 32.minūtē pēc komandas kapteiņa realizēta 3 punktu metiena mūsu komanda izvirzās vadībā ar 70:67, taču nākamos punktus mūsu komanda spēj gūt tikai pēc 5 minūtēm… Komandas uzbrukums apstājās, seko kļūdas un pārkāpumi. Ķekavas komandu noķert vairs neizdodas. Rezultātā BK Jelgava/LLU atzīst mājinieku pārākumu ar +9 (81:90), tādējādi zaudējot arī 1.vietu turnīra tabulā.

Rezultatīvākais spēlētājs šajā spēlē BK Jelgava/LLU komandā – komandas kapteinis Salvis Mētra ar 24 gūtiem punktiem un 5 atlecošajām bumbām. Andris Justovičs komandas guvumam pievienoja 12 punktus un 3 atlecošās bumbas, savukārt Jēkabam Rozītim – 11 punkti un 5 atlecošās bumbas. Arī Uldis Feldmanis spēlē guvis 11 punktus, ko papildinājis ar 4 atlecošajām bumbām. Šajā spēlē jāatzīmē arī Kalvis Krūmiņš, kurš guvis 7 punktus, zem groziem savācis 6 atlecošās bumbas, iedevis 9 rezultatīvas piespēles un izprovocējis 4 piezīmes. Pārējie punktu guvēji jelgavnieku komandā: Kaspars Neimanis (6), Toms Bitītis (5), Jānis Bērziņš (5).

Nākamo spēli BK Jelgava/LLU aizvadīs 15.martā, kad OSC-2 tiksies ar VEF skola komandu. Iepriekšējā abu komandu tikšanās reizē decembra vidū mūsējiem Jelgavas sporta halles laukumā izdevās izcīnīt uzvaru ar rezultātu 77:60. Spēles sākums plkst.17:30.