BK „Jelgava”jaunās sezonas pirmajā treniņā pulcējas 20 basketbolisti

Gatavošanos 2015./2016.gada sezonai uzsācis basketbola klubs „Jelgava”, kas arī šajā sezonā startēs „Aldaris” Latvijas Basketbola līgā (LBL 1) . Uz komandas pirmo treniņu, kas aizritēja Jelgavas sporta hallē, tika sapulcināti 20 basketbolisti.

Lai arī kandidātu loks uz 12 vietām komandas pamatastāvā ir pietiekami liels, tomēr ne visi uzaicinātie spēlētāji uz pirmo treniņu spēja ierasties. Pārbaudāmo spēlētāju skaits noteikti nedaudz pieaugs. Pārbaudīti tiks gan pašmāju, gan ārzemju vīri.

Uz pirmo treniņu ieradās liela daļa basketbolistu, kas jau pērn pārstāvēja „Jelgavas” krāsas, kā arī vairāki basketbolisti no spēcīgākajām Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas komandām un divi Jelgavas sporta skolas audzēkņi. Treniņš noritēja Mārtiņa Gulbja un Gata Justoviča vadībā. Pirmais treniņš tika aizvadīts ļoti intensīvā, bet tai pat laikā pozitīvā gaisotnē. Starp pērnās sezonas komandas biedriem bija jūtama apņēmība un pārliecība par saviem spēkiem nākamajiem startiem.

Komanda turpinās aizvadīt treniņus, gan Jelgavas sporta hallē, gan stadionā, lai pēc iespējas sekmīgāk uzlabotu sportistu fizisko sagatavotību, paralēli treneriem veicot spēlētāju atsijāšanu.

Vairākiem no pagājušās sezonas spēlētājiem, kas piedalījās treniņā, starpsezona ir bijusi pietiekami intensīva- kā pārstāvot Latvijas jauniešu valstsvienību, tā individuāli sevi pilnveidojot.

Aizvadītajā sezonā BK „Jelgava” „Aldaris” Latvijas Basketbola līgā ar 13 uzvarām un 18 zaudējumiem sezonu noslēdza 8.pozīcijā un nespēja iekļūt izslēgšanas spēlēs, kas iekšēji tika uzskatīts par sāpīgu neveiksmi. BK “Jelgavas” sportisti un treneru korpuss ir gatavi pierādīt, ka iepriekšējā sezonā ieguldītais darbs nesīs augļus gaidāmajā sezonā.

Jaunajā sezonā LBL elitē vēl bez „Jelgavas” pieteikušās startēt deviņas vienības – „VEF Rīga”, BK „Ventspils”, BK „Jēkabpils”, „Liepāja/Triobet”, „Jūrmala/Fēnikss”, „Barons/LDz”, BK „Valmiera/Ordo”, BK „Ogre” (debitē), BK „Latvijas Universitāte”.  Savukārt BK „Saldus” nākamo sezonu spēlēs divīziju zemāk, bet LBL turnīrā iespējams piedalīsies latviešu basketbola speciālista Vara Krūmiņa vadītā Igaunijas Valgas pilsētas komanda, kura startē arī Igaunijas čempionātā.

Basketbola klubs „Jelgava” LBL piedalās jau kopš 2011.gada.

 

Autors: Jānis Tiltiņš