Jelgavas čempionāts basketbolā

Lai popularizētu veselīgu un aktīvu dzīvesveidu un attīstītu amatieru basketbolu Jelgavā, kā arī paaugstinātu dalībnieku sportisko meistarību un fizisko sagatavotību, “BK Jelgava” sadarbībā ar “JPPI Jelgavas sporta servisa centrs” organizē kārtējo Jelgavas atklāto basketbola čempionātu vīriešiem. Šogad dalībai turnīrā pieteikušās 11 komandas, kas par uzvaru čempionātā cīnīsies no februāra līdz aprīļa beigām.

Komandas pirmās spēles aizvadīs jau 10.februārī. Šogad dalībai čempionātā pieteikušās 11 komandas: ĶEPAS , DOKS, VALAUTO, NĪP, SKANDIJS, ROKIJI, VILKI, JNSC/SESAVA, PLATONE, BRĀĻI ILMĀRI un TURBO. Visas spēles plānots aizvadīt Jelgavas sporta hallē (Mātera ielā 44a).

Sacensību organizatori nodrošina sporta bāzi (spēles laukumu, ģērbtuvi, dušu), spēļu laukuma tiesnešus, spēļu sekretārus, neatliekamo medicīnisko palīdzību, spēļu kalendāru, turnīra informācijas atspoguļošanu masu medijos, kā arī apbalvošanu sacensību noslēgumā.

Spēles notiks saskaņā ar Jelgavas pilsētas čempionāta Nolikumu, kas apstiprināts pēc komandu pārstāvju kopsapulces, un FIBA oficiālajiem basketbola noteikumiem. Šogad čempionātā tiks ieviesta jauna izspēles kārtība: vispirms komandas katra ar katru tiksies regulārajā turnīrā, bet pēc tam tiks izspēlēti Play-Off. Pirmās četras regulārā turnīra komandas izspēlē ½ fināla, spēles par 3.vietu un fināla cīņu. Savukārt komandas, kas regulārajā turnīrā ierindojušās 5.-8. vietā, noskaidro 5.vietas ieguvēju, pēc tāda pat izspēles principa kā 1.-4. vieta.

Čempionāta izskaņā tiks apbalvotas pirmo piecu vietu ieguvējas komandas.